Izglītība
Publicitātes attēls

Lai mudinātu apgūt datpratību un pilnveidot informācijpratības prasmes, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina pedagogus darbam ar skolēniem izmantot vairākus izglītojoši iesaistošus medijpratības materiālus.

“Skolotājiem ir svarīgi mācīties un arī mācīt medijpratību, lai viņus pašus nevarētu ievilināt manipulatīvas informācijas slazdā, kā arī lai viņi varētu palīdzēt skolēniem atšķirt patiesību no "pārsteidzošām" interneta sensācijām, kas bieži vien ir tikai mīti vai pārspīlējumi,” norāda Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:baltica” žurnāliste Inga Spriņģe.

Papildus informatīvajam UNESCO materiālam “Domā kritiski, klikšķini atbildīgi!”, ikviens interesents, jo īpaši pedagogi, ir aicināti izmantot  izglītojošu un iesaistošu materiālu skolēniem “Izzini medijpratību un informācijpratību!” un arī tematisku krustvārdu mīklu, kura palīdzēs apgūt medijpratības terminoloģiju. Visi materiāli latviešu valodā ir pieejami bez maksas ikvienam interesentam lejuplādei internetvietnē www.unesco.lv.

“Izglītības kvalitāte nosaka sabiedrības kvalitāti ilgtermiņā. Medijpratības jomā tendencēm raksturīga strauja mainība un katedras darbs ļauj tās fiksēt. Tā kā pašreizējais globālais domāšanas virziens medijpratības jomā ir tāds, ka medijpratība sabiedrībā sākas ar darbu bērnu un jauniešu auditorijās, tieši skolotāju atbalsts medijpratības attīstīšanā ilgtermiņā ir visbūtiskākais,” uzsver UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras Latvijas Universitātē priekšsēdētāja Latvijas Universitātes docente Laura Ardava-Āboliņa, kura izstrādājusi tematisko krustvārdu mīklu.

Mudinot apgūt datpratību un pilnveidot savas informācijpratības prasmes, Latvijā noslēgusies starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda 2023”, kas aizvadīta vairāk nekā simts pasaules valstīs. Šogad Latvija jau astoto reizi piedalījās starptautiskajā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda 2023”, kurā dažādu vecumu izglītības iestāžu audzēkņi bija aicināti pievērsties ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanai un kļūt par faktu meistariem, pilnveidojot datpratības un informācijpratības prasmes. Pasaules lielākās mācību stundas plāni ir atrodami un lejuplādējami ŠEIT.