Zinātne

Lai sievietēm zinātniecēm sniegtu iespēju starptautiski atspoguļot to radītos mākslas darbus kā reakciju uz Covid-19 pandēmiju, UNESCO aicina līdz šī gada 9. augustam pieteikt darbus starptautiskai izstādei.

Izstādes mērķis ir parādīt sieviešu zinātnē radītos mākslas darbus, kas tapuši kā reakcija uz Covid-19 pandēmiju. Saskaņā ar tēmu “Transformācija” ir iecerēts, ka izstādē publiskotie mākslas darbi aptvers gan sāpju, gan cerību tēmas, kā arī vienlaikus paplašinās priekšstatu par sabiedrību, kas lēnām atgūstas no pandēmijas.

Pieteikt var gan digitālus, gan fiziskus darbus, piemēram, gleznas, skulptūras, fotogrāfijas vai citu žanru mākslas darbus. Ja piesakāmais darbs nav digitāls, pieteikumā var ietvert šī fiziskā darba fotogrāfiju.

Izstādei savus radošos darbus var pieteikt  sievietes zinātnieces, kas darbojas pētniecībā, medicīnā, inženierzinātnēs, dabas zinātnēs vai matemātikā no jebkuras pasaules valsts un bez vecuma ierobežojuma. Katra dalībniece var iesniegt no 1 līdz 5 darbiem.  Katrs darbs ir jāsniedz .JPG formātā, kas nav lielāks par 10 MB.

Izstādei izvēlētie darbi tiks eksponēti virtuālā izstādē, kas tiks atklāta UNESCO 41. Ģenerālkonferenes laikā 2021. gada novembrī, piedaloties 193 valstu pārstāvjiem.

Plašāka informācija un pieteikšanās šeit: https://www.creativeresilience-unesco.org/.