Izglītība
Foto: (c) Pixabay.com

UNESCO ir izsludinājusi pieteikšanos 2022. gada UNESCO – karaļa Hamada Bin Isa Al Halifa balvai par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izmantošanu izglītībā. Šī gada tēma ir tehnoloģiju izmantošana, lai nodrošinātu iekļaujošas mācību sistēmas, kuras vienlaikus būtu arī efektīvas krīzes apstākļos.

Balvai var pieteikt projektus, kuri turpinās vismaz gadu, kuros izmantotie tehnoloģiju rīki ir atvērtas piekļuves un izmantojami bez maksas un tie nedrīkst būt saistīti ar UNESCO. Iesniegto pieteikumu vērtēšanā tiek ņemti vērā tādi kritēriji kā atbilstība tematiskajam fokusam, inovatīva pieeja, ietekmes mērījumi, iekļaujoša pieeja un izmantojamība.

Balva tiek piešķirta kopš 2005. gada un atbalsta organizācijas, institūcijas un personas, kuras radoši un efektīvi izmanto informācijas un komunikācijas tehnoloģijas pedagoģiskajā darbā un mācību procesā. Balva novērtē IKT ietekmi ilgtspējīgas un mieru veicinošas sabiedrības attīstībā un sekmē 4.ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķa sasniegšanu. Katru gadu tiek izvēlēti divi balvas laureāti, kas saņem diplomu un naudas prēmiju 25 000 ASV dolāru apmērā.

Priekšlikumus UNESCO – karaļa Hamada Bin Isa Al Halifa balvai aicinām iesniegt UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai elektroniskā formātā (office@unesco.lv) līdz š.g. 18. februārim. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, rakstot e-pastu uz office@unesco.lv.

Plašāka informācija par balvu, tās saņemšanas kritērijiem un pieteikšanās kārtību: https://en.unesco.org/themes/ict-education/ict-education-prize.