Izglītība
Attēls: www.izm.gov.lv

Sagaidot 10. novembrī UNESCO Pasaules zinātnes dienu mieram un attīstībai, Izglītības un zinātnes ministrija aicina uz tematiskiem pasākumiem. 

 

Otrdien, 9. novembrī, no plkst. 16.00 līdz plkst. 17.00 Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā rīko tiešsaistes semināru „Līdzdalības pētījumi:  Kā sabiedrības iesaiste zinātnē palīdz sabiedrībai?”. Pasākumā par savu ilggadējo pieredzi līdzdalības pētījumos (Participatory Research)  un sabiedriskajā zinātnē (Citizen Science) stāstīs Tomā Eglī (Thomas Egli), starptautiskās nevalstiskās organizācijas “Objectif Science International” dibinātājs, ANO Ekonomikas un sociālo lietu padomes konsultants, organizējis arī ikgadējus pasākumus UNESCO. Pasākums notiks angļu valodā Zoom platformā, dalībniekiem iepriekš reģistrējoties šeit.

 Trešdien, 10. novembrī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 11.30 notiks tiešsaistes pasākums "Sadarbība pētniecībā ar diasporu: vai protam, vai gribam, vai spējam?", kurā tiks prezentēti pētījuma “SADARBĪBA IZCILĪBAI: Latvijas un diasporas pētnieku skatījums uz savstarpējo sadarbību” rezultāti. Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centru. Pasākums notiks latviešu valodā Zoom platformā, dalībniekiem iepriekš reģistrējoties šeit, un to ikviens varēs skatīties tiešraidē @ZinātneLatvijai Facebook lapā.