Zinātne

Starptautiskā gaismas gada oficiālā atklāšanas ceremonija notiks 19. un 20. janvārī UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, piedaloties pasaulē atzītiem zinātniekiem, tostarp Nobela balvas laureātiem, kā arī UNESCO dalībvalstu, privātā sektora un sabiedrības pārstāvjiem. Ceremonija būs veltīta Einšteina Relativitātes teorijas simtgadei, kā arī akcentēs Arābu pētnieku ieguldījumu gaismas zinātnes attīstībā pirms tūkstoš gadiem. 

Starptautiskais gaismas gads tika izsludināts ANO Ģenerālās asamblejas 68. sesijā, uzsverot gaismas un gaismas tehnoloģiju nozīmi cilvēces labklājības sekmēšanā, tostarp informācijas pieejamības, ilgtspējīgas attīstības, sabiedrības veselības veicināšanā un globālo vides aizsardzības mērķu sasniegšanā. Šajā gadā sabiedrība aicināta arī novērtēt gaismas tehnoloģiju nozīmi cilvēces kultūras un mākslas attīstībā.

Aicinām arī Latvijas zinātniekus, pētniekus, skolotājus un citus valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, interesentus organizēt aktivitātes, projektus, pasākumus, kas veltīti Starptautiskajam gaismas gadam. Lūdzam par tiem informēt UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju elektroniski (office@unesco.lv).