Zinātne
Attēls: www.uneso.org

Lai izceltu sieviešu izcilību zinātnē un iepazīstinātu ar dažām no pasaules iedvesmojošākajām pētniecēm, “L´Oréal” un UNESCO aicina piedalīties tiešsaistes pasākumā – globālajā festivālā “Sievietēm zinātnē”, kurš norisināsies otrdien, 7. decembrī.

Doma veidot šo festivālu dzimusi līdz ar Covid-19 krīzes izraisīto ietekmi uz sieviešu tiesībām, tostarp zinātnē. Vairāki pētījumi liecina, ka sievietes zinātnieces, jo īpaši tās, kurām ir mazi bērni, un kuras ir savas karjeras sākumā posmā, pandēmijas apstākļi ir ievērojami ietekmējuši.

Pasākuma laikā tiks diskutēs par to, kas kavē sieviešu zinātnieču karjeras attīstību, kā pārvarēt dzimumaizspriedumus un kā veicināt iekļaujošas zinātnes attīstību.

Īpaša uzmanība pasākuma laikā tiks pievērsta Covid-19 pandēmijas radītās krīzes risināšanai, tostarp veselības jautājumiem un sieviešu zinātnieču lomu tajā.

Festivāla laikā 40 pasākuma dalībnieki un dalībnieces no visas pasaules stāstīs par savu karjeru un darbu gan iedvesmas uzrunās, gan intervijās, gan paneļdiskusijās.

Videostāstiem būs iespējams sekot  gan tiešraidē, gan vēlāk arī ieraksta formā vietnē events.forwomeninscience.com.