Izglītība
Attēls

Aicinām pieteikties pedagogus semināram “Kā runāt par medijpratību un informācijpratību ar skolēniem?” un akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” noslēguma pasākumam.

Datums un laiks: 7. decembris, no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00
Vieta: Latvijas Universitātes bibliotēkas konferenču zāle (Kalpaka bulvāris 4, Rīga) 
Pieteikšanās: aizpildot anketu https://forms.gle/S7zh6JN4L1PH1RcK8

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā komunikācija kļūst arvien pastarpinātāka, un ikvienam nepieciešams attīstīt prasmi izprast savas informācijas vajadzības, labāk un gudrāk meklēt, atrast, kritiski izvērtēt, izmantot un arī sagatavot informāciju un mediju saturu. Mūsdienu informācijas pārpilnībā ir īpaši svarīgi, ka arī bērni un jaunieši attīsta savu kritisko domāšanu un pilnveido spējas orientēties sarežģītajā digitālajā vidē un atšķirt uzticamu informāciju no dezinformācijas.

Tāpēc UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina uz semināru pedagogiem “Kā runāt par medijpratību un informācijpratību ar skolēniem?”, kas tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Universitātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedru un sniegs daudzpusīgu ieskatu šobrīd īpaši aktuālā tēmā.

Programmā paredzēta Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:baltica” žurnālistes Ingas Spriņģes interaktīva kritiskās domāšanas darbnīca “Kā atpazīt uzticamu informāciju?”, sniedzot ieskatu mūsdienu mediju darbības tendencēs, aktuālajos rīkos informācijas pārbaudei, kā arī pastāstot par “sarkanajiem karogiem” informācijas pārbaudē un sociālo mediju lomu dezinformācijas izplatībā.

Semināru papildinās arī Latvijas Universitātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras docentes Lauras Ardavas-Āboliņas lekcija par medijpratības un informācijpratības terminoloģiju un kontekstu, kādā šie termini veidojas, kā arī par secinājumiem no medijpratības sekmēšanas projekta “Medijpratības nodarbības Latvijas izglītības iestādēs”.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar UNESCO veidotu materiālu pedagogiem par medijpratību un informācijpratību “Domā kritiski, klikšķini atbildīgi!” un praktiskām idejām mācību stundu veidošanai par šo tēmu.

Semināra noslēgumā atskatīsimies uz UNESCO akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” šī gada norisi Latvijā un sveiksim tās dalībniekus.

Aicinām pieteikties UNESCO Asociēto skolu tīkla pedagogus, Baltijas jūras projekta skolu pedagogus, kā arī pedagogus, kas piedalījušies akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”. Vietu skaits ir ierobežots.

Pasākuma norises telpas pieejamas personām, kuras izmanto ratiņkrēslus, un personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Pie ieejas izmantojams pacēlājs, savukārt iekštelpās – lifts. Telpās nav pakāpienu un sliekšņu starp tām. Pieejama tualete personām ar invaliditāti.

Informējam, ka, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas darbību, pasākums var tikt fotografēts un filmēts.

Papildu informācija:
Elīna Bērziņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja, e-pasts: e.berzina@unesco.lv