Kultūra
UNESCO LNK arhīvs

Noslēgusies 1972. gada Konvencijas par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību dalībvalstu Ģenerālās asamblejas 23. sesija Parīzē, Francijā, kur piedalījās arī Latvijas delegācija. 

Latvijas delegācija piedalījās 1972. gada Konvencijas par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību (turpmāk – Konvencija) dalībvalstu Ģenerālās asamblejas 23. sesijā, kas notika UNESCO Ģenerālās konferences 41. sesijas laikā no 2021. gada 24. novembra līdz 26. novembrim UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Francijā.

Trīs dienu laikā 193 Konvencijas dalībvalstis apstiprināja budžetu, stratēģisko darbības plānu, diskutēja par klimata pārmaiņām, sprieda par Konvencijas piecdesmitgadi 2022. gadā. Sesijas laikā Ģenerālā asambleja UNESCO Pasaules mantojuma komitejas sastāvā ievēlēja 12 jaunus locekļus un pašreizējais komitejas sastāvs ir sekojošs: Argentīna, Beļģija, Bulgārija, Dienvidāfrika, Ēģipte, Etiopija, Grieķija, Indija, Itālija, Japāna, Mali, Meksika, Nigērija, Omāna, Katara, Krievijas Federācija, Ruanda, Sentvinsenta un Grenadīnas, Saūda Arābija, Taizeme, Zambija.

Ģenerālās asamblejas 41. sesijā piedalījās Latvijas delegācija Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijā Induļa Ābeļa vadībā.

Dalība Asamblejas 23. sesijā nodrošina platformu komunikācijai ar esošajiem un jaunievēlētajiem Komitejas pārstāvjiem un ekspertiem, kuri pieņem lēmumu par nomināciju iekļaušanu Pasaules mantojuma sarakstā. No Latvijas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā ir ierakstīts Rīgas vēsturiskais centrs un Strūves ģeodēziskais loks.

Plašāk: https://whc.unesco.org/en/sessions/23ga.