Zinātne

Līdz 11. martam pagarināta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē. Septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus tam viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents programmai.

“Zinātnē ir nepieciešams aizvien vairāk jaunu pētnieku un spējīgu līderu, tādēļ jāattīsta programmas, kas veicina zinātnieku profesionālo pilnveidošanos un palīdz sasniegt jaunus mērķus, radot pievienoto vērtību gan zinātnei, gan sabiedrībai kopumā,” uzsver UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Baltijas zinātnieces ir aicinātas pieteikties Sievietēm zinātnē programmai no 2020. gada 27. janvāra līdz 11. martam, aizpildot pieteikuma anketu projekta Sievietēm zinātnē (For Women In Science) mājaslapā www.forwomeninscience.com.

Par pētījuma veikšanu dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā Latvijā tiks piešķirta viena balva zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem, bet divas balvas saņems doktorantes līdz 33 gadu vecumam. Visus pieteikumus izvērtēs žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs ir akadēmiķis Ivars Kalviņš.

Kopš 2005. gada, kad L' ORÉAL Baltic programma tika ieviesta Latvijā, atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmušas 45 zinātnieces no Latvijas, bet kopš 2016. gada, kad programma tika paplašināta visā Baltijas reģionā, par darbu zinātnes jomā ir apbalvotas četras zinātnieces no Lietuvas un četras no Igaunijas.

Pērn trīs Latvijas zinātnieces katra saņēma 6 000 eiro vērto naudas balvu – Mg.sc.ing. Jana Vecstaudža par pētījumu materiālu zinātnes jomā, Mg.sc.ing. Laura Dembovska par darbu inženierzinātnēs un Dr.pharm. Marina Makrecka-Kūka par pētījumu farmācijas jomā.

L`ORÉAL Baltic programma Sievietēm zinātnē tiek īstenota sadarbībā ar trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Programmas goda patronese ir Vaira Vīķe-Freiberga.

Šī ir vienīgā šāda veida atbalsta programma zinātniecēm Baltijas valstīs. Programma veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Starptautiskās programma Sievietēm zinātnē aizsākta 1998. gadā. Kopš tā laika L`ORÉAL un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) ir apņēmušās veicināt sieviešu skaitu, kuras darbojas zinātniskajā pētniecībā. Tādēļ pēdējo 22 gadu laikā L`ORÉAL un UNESCO programma Sievietēm zinātnē godina zinātnieces viņu galvenajos karjeras posmos, dodot nozīmīgu ieguldījumu zinātnes attīstībā, kā arī veicinot dzimumu vienlīdzību zinātnes jomā.

Ja rodas jautājumi par pieteikumu procesu, aicinām rakstīt uz fwis@attach.lv.

Informāciju sagatavoja:
Karin Laar, L`ORÉAL Poland and Baltic HUB Korporatīvās komunikācijas un mediju vadītāja Baltijas valstīs