Izglītība
Publicitātes foto

Godinot  R.Blaumaņa  devumu latviešu kultūrā, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Kuldīgas novada pašvaldību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro darbu un pārspriedumu konkursā.

2023. gada 1. janvārī apritēs 160 gadi, kopš dzimis latviešu  prozaiķisdramaturgs un žurnālists Rūdolfs Blaumanis, par kuru literatūrzinātniece Līvija Volkova teikusi: “Dramaturgs vai, man labāk patīk teikt, dramatiķis, jo viņš pats ir teicis: “Es esmu dzimis dramatiķis.” Mazāk minēts, ka brīnišķīgs dzejnieks, turklāt ar apbrīnojami plašu diapazonu, sākot no mīlas lirikas, beidzot ar humoru, satīru, pat sarkasmu. Literatūras kritiķis, un kaut gan nekur nav apkopojis savus teorētiskos uzskatus, no viņa vēstulēm tos var izvilkt. Tātad literatūrteorētiķis.”

Konkurss noritēs no 2022. gada 10. novembra līdz 2023. gada 1. martam, un tajā var piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri iegūst  izglītību Latvijas mācību iestādēs vai arī pārstāv Latvijas diasporu.