Zināšanu sabiedrība

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) projekts “Baltijas ceļa stāsti” ir viens no septiņiem Latvijas IKT projektiem, kas izvirzīts Informācijas sabiedrības pasaules samita (World Summit on Information Society) "WSIS projektu balvai 2015". Ikviens aicināts nobalsot kādu no šiem projektiem, lai atbalstītu Latvijas uzvaru.

Konkursa pirmā atlases kārta noslēdzās 13. martā, bet balsošana otrajā kārtā norit līdz 1. maijam. Savukārt līdz 5. maijam ekspertu grupa veiks noslēguma vērtēšanu.

Uzvarētāji tiks apbalvoti WSIS Forumā, kas notiks 25. – 29. maijā Šveicē.

WSIS balvu organizē Starptautiskā telekomunikāciju savienība (ITU), Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO), Apvienoto Nāciju Tirdzniecības un attīstības konference (UNCTAD) un Apvienoto Nāciju Attīstības programma (UNDP), lai apbalvotu projektus, kas īsteno Apvienoto Nāciju 2003. gadā pieņemtā Ženēvas Rīcības plāna mērķus.

Lai nobalsotu, nepieciešams:
• Reģistrēties (pēc reģistrācijas e-pastā saņemsiet lūgumu to apstiprināt; ieejot balsošanas sistēmā jāizvēlas "Vote"; jānorāda "User Profile" informācija un pēc tam "Vote" sadaļā var veikt balsošanu).
• Nobalsot "Vote" sadaļā. Lai vērtējums tiktu ieskaitīts, jāizvēlas viens labākais projekts katrā no 18 kategorijām.

Stāsti par Baltijas ceļa laikā piedzīvoto un atmiņas par akcijas norisi UNESCO LNK kopā ar parteriem Latvijā, Lietuvā un Iagunijā apkopoja no 2014. gada aprīļa līdz oktobrim. 920 stāstu kolekcija no 20 valstim tika nodota glabāšanai Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Lietuvas Centrālajā valsts arhīvā un Igaunijas Okupāciju muzejā. Izveidots arī Baltijas ceļam veltīto atmiņu stāstu izdevums, kurā iekļauti 25 tam laikam raksturīgākie stāsti. Izdevums veidots kā izziņas avots par Baltijas ceļa norisi un pieejams elektroniski ikvienam interesentam vietnē www.thebalticway.eu, kur glabājas arī visi projektam tiešsaistē iesniegtie Baltijas ceļa stāsti.