UNESCO nedēļa 2021

Atzīmējot Latvijas trīsdesmitgadi UNESCO, svētku reizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija par vērtīgāko dāvanu uzskatīs ikviena paveikto darbu labākai nākotnes pasaulei, kas paveikts, iedvesmojoties no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Katra kustība ieiet kopdarbā.

(Aspazija)

2021. gadā aprit trīsdesmit gadi, kopš Latvija pievienojusies starptautiskajām organizācijām – ANO un UNESCO –, kuru darbība vērsta uz miera un drošības nodrošināšanu pasaulē un ilgtspējīgas attīstības sekmēšanu, veicinot starpvalstu sadarbību šo mērķu sasniegšanā.

“Saliec atpakaļ labāk – atsaucoties ANO ģenerālsekretāra Antonio Guterreša uzsaukumam un atzīmējot Latvijas trīsdesmitgadi UNESCO, aicinām jūs talkā, veidot pasauli par mierpilnu vietu ikvienam. Lai radītu iekļaujošu, līdzsvarotu un līdztiesīgu sabiedrību un vidi, izšķiroša būs ikviena spēja reizē samazināt un paplašināt savu redzesleņķi – samazināt tik ļoti, lai pamanītu detaļas, novērtētu, kā jūtas ne tikai cits cilvēks, bet arī puķe, putns un zvērs, un paplašināt tik spēcīgi, lai ieraudzītu, kāda ir kopaina un saprastu, ka no manas rīcības ir atkarīgs pasaules ēkas stiprums,” uzsver UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Atzīmējot Latvijas trīsdesmitgadi UNESCO, svētku reizē par vērtīgāko dāvanu UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas komanda uzskatīs ikviena paveiktos darbus labākai nākotnes pasaulei, domājot par cilvēku, labklājību, planētu, mieru un sadarbību. Darbus, kas pašu apkaimi un reizē pasauli, veido par mierpilnu vietu ikvienam. Varbūt kāds iestādīs koku, kāds izveidosies dižkoku maršrutu savā apkaimē, cits pētīs vietējās kopienas dažādību, vēl kāds iedziļināsies dzimtu stāstos, bet kāds pārdomās ne tikai lietu mūžu, bet arī savas dzīves izvēles, sakņojot tās ilgtspējībā.

Iedvesmu darbiem var smelties no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un, sagaidot svētku laiku –  UNESCO Nedēļu 2021 (11.-15. oktobris) – UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sagaidīs paveiktā aprakstu vai fotogrāfiju, adresējot ziņu uz office@unesco.lvvai daloties iedvesmā rīcībai ar citiem sociālos tīklos ar tēmturi #UNESCOLNK30.

Idejas labajiem darbiem aicinām meklēt 2021. gada kalendārā “Laiks ilgtspējas attīstības mērķiem” https://app.soma.lv/viedtema/projekti/ikvienam/laiks-ilgtspejigas-attistibas-merkiem/laiks-ilgtspejigas-attistibas-merkiem-96addb23-ba31-46c7-9870-bf08c178c2b7 . 

Kopīgi viens otru iedrošināsim rīcībai!

UNESCO nedēļa 2021