Izglītība Zināšanu sabiedrība
Publicitātes foto

Ceturtdien, 28. martā, ar krāšņu apbalvošanas ceremoniju starptautiskās vidusskolas “Ekziperī” telpās noslēdzās trešā Latvijas un novadu mācības atklātā olimpiāde, kas šogad pulcēja vairāk kā 1500 skolēnu no starptautiskajām un vispārējās izglītības iestādēm Latvijā!

Šī gada olimpiādes temats bija “Latvija Eiropā un Eiropas idejas Latvijā” tādējādi izceļot Latvijas dalības Eiropas Savienībā divdesmitgadi. Latvijas un novadu mācības olimpiādes dalībnieki savas zināšanas par un ap Latvijas vēsturi, kultūru, dabu un ģeogrāfiju pārbaudīja divās kārtās – 17. novembrī attālināti norisinājās pirmā kārta, kurā tika atlasīti 136 labākie skolēni, kas jau 1. februārī pulcējās Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes telpās, lai sacenstos ar labākajiem no labākajiem.

Olimpiādes apbalvošanas ceremonijā tika sveikti atzinību un godalgoto vietu ieguvēji trijās vecuma grupās – A grupa (4. – 6. klase), B grupa (7. – 9. klase) un C grupa (10. – 12. klase), katrā no šīm vecuma grupām skolēnus iedalot trijās kategorijās pēc izglītības iestādes tipa un darba valodas – starptautisko skolu skolēni, kas darbu veica angļu valodā, starptautisko skolu skolēni, kas darbu veica latviešu valodā, vispārējo izglītības iestāžu skolēni, kas darbu veica latviešu valodā.

Apbalvošanas ceremoniju ar savu klātbūtni pagodināja gan olimpiādes atbalstītāji, gan sadarbības partneri, kas iesaistījās olimpiādes satura izstrādē – Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministres padomniece Nellija Repina, starptautiskās vidusskolas “Ekziperī” direktors Artūrs Piļkēvičs, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, Latviešu valodas aģentūras pārstāve Liene Valdmane un Jūrmalas muzeja direktors Ernests Sviklis, savukārt pateicības un sveicieni tika sūtīti Valsts izglītības satura centram, Latvijas Kara muzejam, Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam un Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātei.

Ar olimpiādes iniciatīvu 2021. gadā klajā nāca olimpiādes vadītājs un idejas autors Edgars Bērziņš un starptautiskā vidusskola “Ekziperī” ar mērķi veidot sadarbību ar citām starptautiskajām skolām. Šo triju gadu laikā olimpiāde ir izaugusi no Latvijas mācības olimpiādes starptautisko skolu skolēniem līdz pat Latvijas un novadu mācības atklātajai olimpiādei, iesaistot zināšanu sacensībā skolēnus no visas Latvijas!