Zināšanu sabiedrība
Foto: Pixabay.com

Mediji un profesionālās un nevalstiskās organizācijas, kas darbojas žurnālistikas nozarē vai vārda brīvības jautājumos, aicinātas izvirzīt kandidātus 2024. gada UNESCO Pasaules preses brīvības balvai.

UNESCO Pasaules preses brīvības balva dibināta par godu 1986. gadā nogalinātajam Kolumbijas laikraksta „El Espectador” redaktoram Giljermo Kano Isazam (Guillermo Cano Isaza), kurš bija aktīvs Kolumbijas narkotiku biznesa kritiķis. Balvas mērķis ir godināt tās personas, organizācijas un institūcijas, kuras ir sniegušas vērā ņemamu ieguldījumu, aizstāvot vai veicinot preses un vārda brīvību, īpaši, ja ieguldījums saistīts ar nopietnu risku.

Tās laureāts ik gadu tiek sveikts UNESCO Preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonijā 3. maijā – Pasaules preses brīvības dienā, saņemot naudas balvu 25 000 ASV dolāru apmērā.

Kandidātus balvai var pieteikt līdz 2024. gada 15. februārim, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to UNESCO Vārda brīvības un mediju attīstības nodaļai. Katra valsts var iesniegt 3 pieteikumus, tādēļ pirms kandidāta nominēšanas lūdzam informēt UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju (office@unesco.lv). Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz unesco-cano-prize@unesco.org.

Vairāk informācijas un pieteikuma anketa: https://www.unesco.org/en/prizes/cano.