EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi

L`ORÉAL Baltic stipendijas “Sievietēm zinātnē”

2020. gada 27. janvārī Baltijas valstīs ir atklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē. Septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus tam viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents programmai.
 
Baltijas zinātnieces ir aicinātas pieteikties Sievietēm zinātnē programmai no 2020. gada 27. janvāra līdz 6. martam, aizpildot pieteikuma anketu projekta Sievietēm zinātnē (For Women In Science) mājaslapā www.forwomeninscience.com. 
 
Pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā Latvijā tiks piešķirta viena balva zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem, bet divas balvas saņems doktorantes līdz 33 gadu vecumam. Visus pieteikumus izvērtēs žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs ir akadēmiķis Ivars Kalviņš. 
 
Kopš 2005. gada, kad L' ORÉAL Baltic programma tika ieviesta Latvijā, atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmušas 45 zinātnieces no Latvijas, bet kopš 2016. gada, kad programma tika paplašināta visā Baltijas reģionā, par darbu zinātnes jomā ir apbalvotas četras zinātnieces no Lietuvas un četras no Igaunijas.
 
Pērn trīs Latvijas zinātnieces katra saņēma 6 000 eiro vērto naudas balvu – Mg.sc.ing. Jana Vecstaudža par pētījumu materiālu zinātnes jomā, Mg.sc.ing. Laura Dembovska par darbu inženierzinātnēs un Dr.pharm. Marina Makrecka-Kūka par pētījumu farmācijas jomā.
 
L`ORÉAL Baltic programma Sievietēm zinātnē tiek īstenota sadarbībā ar trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Programmas goda patronese ir Vaira Vīķe-Freiberga.
 
Šī ir vienīgā šāda veida atbalsta programma zinātniecēm Baltijas valstīs. Programma veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai. 
 
Starptautiskās programma Sievietēm zinātnē aizsākta 1998. gadā. Kopš tā laika L`ORÉAL un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) ir apņēmušās veicināt sieviešu skaitu, kuras darbojas zinātniskajā pētniecībā. Tādēļ pēdējo 22 gadu laikā L`ORÉAL un UNESCO programma Sievietēm zinātnē godina zinātnieces viņu galvenajos karjeras posmos, dodot nozīmīgu ieguldījumu zinātnes attīstībā, kā arī veicinot dzimumu vienlīdzību zinātnes jomā. 
 
Aicinām iepazīties ar L`ORÉAL Baltic programmas Sievietēm zinātnē noteikumiem un pieteikšanās procesu.  
 
Ja rodas jautājumi par pieteikumu procesu, aicinām rakstīt uz fwis@attach.lv