EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
02.07.17.

Fotoizstāde “Sievietēm zinātnē” līdz 12. jūlijam būs apskatāma Rīdzenes ielā

1998. gadā dibinātā L’Oreal - UNESCO partnerības programma “Sievietēm zinātnē” tika izveidota, lai atbalstītu sieviešu līdzdalību pētniecībā un veicinātu viņu panākumus dažādās zinātnes nozarēs. Programmas ietvaros tiek apbalvotas zinātnieces, kuru izcilie sasniegumi ir veicinājuši zinātnes progresu, devuši lielu ieguldījumu sabiedrībā, kā arī tiek sniegts atbalsts daudzsološām, jaunām sievietēm, kuras daudz darījušas savas zinātnes disciplīnas attīstībai.

2017. gadā L’Oreal Baltic stipendija “Sievietēm zinātnē” tika piešķirta piecām talantīgām zinātniecēm no Baltijas valstīm, un 13 gadu laikā to saņēmušas jau 41 zinātnieces. Stipendijas Baltijas valstīs tiek piešķirtas zinātniecēm, kas darbojas dzīvību, vides zinātnes, fizikas un inženierzinātņu jomās.

Atzīmējot stipendijas “Sievietēm zinātnē” izveidi Baltijas valstīs, sagatavota ceļojošā foto izstāde, kas iepazīstina ar piecām ievērojamām zinātniecēm, kuras 2017. gadā ir saņēmušas stipendiju “Sievietēm zinātnē”. Izstāde ir stāsts par viņu pētījumiem un sasniegtajiem rezultātiem, radošumu un inteliģenci. Šīs jaunās zinātnieces ir apliecinājums, ka ir iespējams veidot veiksmīgu un aizraujošu karjeru zinātnes jomā, apvienojot to ar attīstību un izaugsmi personīgajā dzīvē. Fotoizstāde līdz 12. jūlijam būs apskatāma tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” Rīdzenes ielā.

L’Oreal Baltic stipendija “Sievietēm zinātnē” tiek īstenota sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latvijas Zinātņu Akadēmiju, UNESCO Igaunijas Nacionālo komisiju, Igaunijas Zinātņu akadēmiju, UNESCO Lietuvas Nacionālo komisiju un Lietuvas Zinātņu akadēmiju.

Portretu autori: Iveta Vaivode un Jānis Deinats.

Adrese: Audēju iela 16, Centra rajons, Rīga

Informāciju sagatavoja:
Aija Miglāne
L'Oréal Baltic
Tel.: 24330016
E-pasts: Aija.MIGLANE@loreal.com