EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
23.09.19.

Starptautiskā konferencē Gēteborgā diskutēs par jauniešu lomu medijpratības veicināšanā

Gatavojoties oktobra beigās notiekošajai UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļai, 24. un 25. septembrī Gēteborgā, Zviedrijā norisināsies Pasaules medijpratības un informācijpratības konference. Viens no konferences saistītajiem pasākumiem būs UNESCO, Baltijas valstu un Ziemeļvalstu kopīgi rīkotā diskusija par jauniešu lomu medijpratības veicināšanā sabiedrībā.

Zviedrijā notiekošā starptautiskā konference, kuras tēma šogad ir „MIL Citizens: Informed, Engaged, Empowered”, ir veltīta pētniecības aktualitātēm un iniciatīvām, kuras tiek īstenotas dažādās pasaules valstīs medijpratības un informācijpratības nozīmes veicināšanā, uzsverot šo kompetenču lomu katra cilvēka dzīvē.  

Viens no konferences saistītajiem pasākumiem būs diskusija „Empowering Youth as Agents of Media and Information Literacy: the Role of Informal Education”. Diskusijā piedalīsies jaunatnes organizāciju pārstāvji, medijpratības un informācijpratības pētnieki, kā arī mediju eksperti. Pasākumā tiks diskutēts par jauniešu lomu medijpratības veicināšanā un diskusijas ietvaros tiks aplūkoti arī labās prakses piemēri, tostarp, savā pieredzē dalīsies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studentes – jauniešu kustības “Medijpratējs” iniciatores. Diskusiju vadīs UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

“Esam sākuši runāt par medijpratības iekļaušanu formālās izglītības saturā, tomēr šis process ir lēns un mācību satura pārsātinātība ierobežo iegūstamo zināšanu un prasmju dziļumu. Veids, kā risināt šo izaicinājumu, ir neformālā izglītība, un īpašs potenciāls ir “jaunieši – jauniešiem” pieejai. Būdami prasmīgāki digitālo tehnoloģiju lietotāji jaunieši var kļūt par medijpratības veicinātājiem, kuriem ir potenciāls savas prasmes nodot gan saviem vienaudžiem, gan jaunākām un vecākām paaudzēm,” uzsver viena no diskusijas dalībniecēm Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītāja Guna Spurava.

Saistīto pasākumu organizē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedra, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un NORDICOM.

Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa šogad norisināsies no 24. līdz 31. oktobrim.

Informāciju sagatavojusi:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante