EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.09.19.

Jelgavā notiks Zemgales reģionālais seminārs par bibliotēku lomu sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā

Foto: (c) Pixabay

Trešdien, 2. oktobrī, Jelgavā notiks Zemgales reģionālais seminārs “Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši”. Seminārs ir pirmais pasākums reģionālo semināru ciklā, ko organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Bibliotekāru biedrība.

Seminārs “Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši” aicina izprast ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus un iepazīt labās prakses pieredzes stāstus, tādējādi saredzot savas iespējas piedalīties ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.

Seminārā, pateicoties Ziemeļvalstu dienām Jelgavā, ar lekciju un praktisko darbnīcu pieredzē dalīsies eksperte no Zviedrijas – Linneja Folkesone (Linnea Folkesson), kura ir Helsingborgas bibliotēkas projektu koordinatore ar desmit gadu pieredzi projektu vadībā ilgtspējības jomā.

Latviju seminārā pārstāvēs Zemgales reģiona bibliotēku pieredzes stāsti – par paveikto ilgtspējīgas attīstības mērķu jomā dalīsies bibliotekāri no Jelgavas, Bauskas un Dobeles reģiona.

Semināra norises vieta ir Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, Jelgavā.

Semināra norisi finansiāli atbalsta: Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

Lai veicinātu pēc iespējas plašāka bibliotekāru loka iekļaušanu informācijas un pieredzes apmaiņā par ilgtspējīgas attīstības mērķiem, plānots organizēt četrus reģionālos seminārus – Zemgalē, Kurzemē, Latgalē un Vidzemē.

Informāciju sagatavojusi:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante

Papildu informācija:
Māra Jēkabsone, LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre un LBB valdes priekšsēdētāja
Tālr.: (+371) 67716050 | E-pasts: mara.jekabsone@lnb.lv