EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.02.19.

Notiks globālās izglītības seminārs "Pacel citu, un Tu celsies pats!"

Piektdien, 22. februarī, UNESCO LNK, VISC sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Brocēnu vidusskolu rīko semināru skolotājiem "Pacel citu, un Tu celsies pats!" un globālās izglītības tēmām veltītas grāmatas atklāšanu. Seminārs notiks no 11:00 līdz 16:00 Brocēnu vidusskolā.

Seminārs būs veltīts pasaules perspektīvai kā caurviju motīvam visos mācību priekšmetos. Seminārā runāsim par globālās izglītības būtiskiem aspektiem: kognitīvo, sociāli emocionālo un uzvedības dimensiju.Sociāli emocionālā dimensija aicina sajust vienotas cilvēces apziņu, kopīgas vērtības un pienākumus, līdzcietību, solidaritāti un cieņu pret atšķirīgo un daudzveidīgo. To iepazīsim antropologa, Rīgas Stradiņa universitātes docenta Klāva Sedlenieka stāstījumā un pētījumā par miermīlīgo sabiedrību antropoloģiju.

Kognitīvā dimensija ietver zināšanas, izpratni un kritisko domāšanu par globālām, valsts un vietējām problēmām, kā arī uzsver dažādu valstu un iedzīvotāju savstarpējo saistību un atkarību. To iepazīsim, uzklausot Agneses Lāces, Providus vadošās pētnieces migrācijas un integrācijas jomā, redzējumu prezentācijā “Kā runāt par migrāciju skolā?”.

Savukārt Izglītības iniciatīvu centra direktores Daigas Zaķes vadībā mācīsimies, kā runāt par globālām tēmām ar maziem bērniem.Semināra programma pieejama šeit.

Aicinām pieteikties semināram līdz š.g. 17. februārim tiešsaistē: https://ej.uz/ASPseminars